NE NARYS?
Registruokis

Straipsniai

Straipsniai
»
Be batų, marškinėlių ir net kelnaičių!
Kiti nario straipsniai

Be batų, marškinėlių ir net kelnaičių!

7/06/2019 11:15
įkėlė
[apic=7812e03fc06bf.jpg][/apic]

Moterų paplūdymiai jau seniausiai yra vieni populiariausių visame pasaulyje, bet šį kartą apie nudistų pamėgtas kryptis, pradedant nuo gražios gamtos kurortų iki suaugusiems skirtų viešbučių.Taigi... vienintelis klausimas – kur norėtumėte išsirengti?
Vieni ten eina norėdami pajusti laisvę ir glaudesnį sąlytį su gamta, tolygiau įdegti, kiti ne paslaptis – ieškoti naujų erotinių patirčių.
Yra manoma, kad geriausia vieta nudistams – Cap d'Agde (Prancūzija). Dauguma turizmo (ir ne tik) ekspertų šį miestą vadina „nudizmo pasaulio sostine’’. Tai yra miestas, kur natūralistams skirta atskira gyvenvietė. Gyventojai ir svečiai čia gali nuogi daryti beveik viską, pvz.: apsipirkinėti, eiti į bankus. Atvykus į gyvenvietę kiekvienas gauna įėjimo kortelę ir nuo to momento rūbai ir gėda turi būti pamiršti!
Nors mūsų krašto pajūryje įteisinti tik trys nudistų paplūdimiai, neoficialių tokių vietų
skaičiuojama apie dešimt. Nidoje savo erdvę susirado patys nuogaliai, vėliau ji buvo įteisinta kaip oficialus nudistų paplūdimys.
Teigiama, kad Lietuvoje nudizmo šaknys siekia pagonybės ir stabmeldystės laikus. To pavyzdys - iki mūsų dienų atkeliavusi Rasos šventė, kuri simbolizuoja gamtos ir žmogaus susiliejimą, apsivalymą atliekant ritualus. O tam, kad tas susiliejimas įvyktų geriau, ritualai dažnai būdavo atliekami nusirengus nuogai.

Lietuvos pajūryje, Palangoje, pirmasis nudistų paplūdimys atsirado dar XVIII amžiuje. Vėliau toks paplūdimys buvo įrengtas Kaune, Lampėdžiuose, o tarpukariu nudistų pliažai jau veikė visuose didžiuosiuose miestuose ir kurortuose.
Dabar bet kurioje Europos valstybėje esantys nudistų paplūdimiai - įprastas dalykas, kuris seniai nebešokiruoja.

Pasaulinio nudizmo centru laikoma Kroatija. Ypač populiarus didžiausias Europoje nudizmo kompleksas Vrsare. 120 hektarų ploto teritorijoje vienu metu poilsiauja 20 tūkst. nudizmo sekėjų. Drabužiais galima vilkėti tik aptarnaujančiam personalui.

Jeigu deginimasis laive skamba kaip svajonė, tuomet šis nudistinis (eWaterways kruizas, Kroatija) – jums. Laivas plaukia iš Splito kurorto 7 paras, aplankomos kelios Kroatijos pakrantės. Laive vyksta įvairios pramogos, vakarėliai, galima degintis ir maudytis šiltoje Adrijos jūroje. Vienu metu laivuose apgyvendinama nuo 20 iki 40 turistų. Pusryčiai ir vakarienė laive, o pietūs – vietiniuose restoranuose, kuomet laivas užsuka į uostus.

Turbūt garsiausias Ispanijos nudistų paplūdimys "Vera Playa" yra pietryčių pakrantėje, kur vanduo ir smėlis – tiesiog kviečia susilieti su gamta. Prie ilgo privataus, bet visiems prieinamo, paplūdimio, kur įsikūrę daugiau negu 2000 apartamentų ir prabangių viešbučių nudistams.
Ką jau kalbėti apie Australijoje kasmet rengiamas nuogalių olimpines varžybas, ištisus nudistų kurortus, viešbučius ir kt.

Lietuvoje nudistų bastionu galime vadinti Baltijos pajūrį. Oficialiai įregistruoti trys tokie paplūdimiai Nidoje ir Klaipėdoje - Giruliuose bei Smiltynėje, o neoficialių ir seniai pamėgtų bei lankomų nudistų pliažų ar zonų yra Juodkrantėje, Šventojoje ties Jūros gatve, Palangoje ties Birutės parku ir netoli Nemirsetos bei kitų mažiau žinomų vietų.

Nudistai tarpusavyje skleidžia informaciją, kur nuogiems degintis saulėje ir pramogauti saugu, o kur galima užsitraukti praeivių nemalonę. Patirtimi jie noriai dalijasi savo interneto svetainės forume. Iš komentarų galima spręsti, kad geriausias nudistų paplūdimys yra Nidoje, prasčiausias - Giruliuose.

Pasak vieno svetainės lankytojo, Nidoje susirenka tikrieji nudistai. Nidos oficialiame nudistų pliaže lankosi 70 proc. lietuvių, kiti - vokiečiai ar rusakalbiai.
„Ten „buduliai“ nevažiuoja, tad ir replikuoti praeiviams nėra kam. Laisvesni jautėmės nebent Kroatijoje, kur ir į parduotuvę keliaudavome nuogi.
Išties Nidos nudistų pliažas įsikūręs kone atokiausioje pajūrio vietoje - 100 metrų ilgio ruožas yra greta moterų pliažo ir arčiausiai sienos su Kaliningrado sritimi, tolokai nuo bendro paplūdimio. O štai Klaipėdoje nudistai piktinasi nepatogumais, nes Giruliuose jų 200 metrų ilgio pliažas iš abiejų pusių ribojasi su bendraisiais paplūdimiais. „Vaikšto šniūrais tie „trikotažiniai“. Nematau nieko bloga, jei žmogus pro nudistų pliažą praeina, tačiau vienas dalykas praeiti, o kitas - kai jame su vaikais įsikuria ir stebisi, kodėl nudistų pliaže tiek daug nuogų žmonių, dar replikuoja. Apsiginti nuo jų nepadės jokie ženklai ir pliažų įteisinimai. Girulių paplūdimiu piktinosi nuogalė. Ji pateikė ir Latvijos pavyzdį - Saulkrastų paplūdimį, į kurį „trikotažiniai“ nevaikšto, nes jį riboja ženklai. „Lietuvoje dar iki to toli... Jei nudistai būtų vieningi, jie kovotų už savo teritoriją„, - reziumavo nudistė.
Klaipėdos merija du po 200 metrų ilgio nuogalių paplūdimius įteisino dar 2005 metais: Giruliuose, šalia ribos su Klaipėdos rajono savivaldybe, ir Smiltynėje, tolėliau nuo pagrindinės gelbėtojų stoties Nidos link.
Nudistų pliažai Klaipėdos paplūdimiuose yra specialiai paženklinti, tad žmonės esą turėtų žinoti, koks vaizdas jų laukia įžengus į nuogalių zoną. Giruliai - nebloga vieta nuogaliams, nes ji atoki. Nudistais labiau piktinasi atvykėliai, ne klaipėdiečiai. Žmonės žino taisykles, elgiasi protingai ir jei nenori, neveda vaikų ir patys ne eina į nudistų pliažus.

Sekite mus FACEBOOK
Raktiniai žodžiai: Nudistai, Nuolgas, Nuoga, Pliki
...