NE NARYS?
Registruokis

Blogai

Kiti nario blogai

Protingos svetimos mintys apie išsilavinimą, išsiauklėjimą ir pagarbą

4/06/2019 12:34
Nesam Užkalnio fanai, bet šį kartą Andrius labai taikliai išreiškė mintis, kuriais žemiau pasiskolinome. Didelė dalis žmonių čia yra tiek buki, jog nesupranta, kad rašydami visiškas nesąmones, su rašybos klaidomis ir naglu tonu, jie nėra nei kieti, nei įdomūs, nei perspektyvūs. Jei žmogus parodo, kad gali nepažįstamus žmones iš kart ,,tujinti" arba rašo taip, kad akys verkia, neįstengia sudėlioti skyrybos ženklų sakinyje, kad nesigauna suprasti kas per mintis buvo, tai kokius cirkus jis lovoje išdarinės [s119] ? Taigi, mintis tokia, kad, anot Užkalnio, Lietuviškas skirtumas tarp “tu” ir “jūs” yra vienas geresnių dalykų mūsų užniurkytoje ir paniekintoje kalboje. Kreipimasis “tu” arba “jūs”, sąmoningai pasirenkamas, arba mąstymas apie tai, yra nei daugiau nei mažiau: požymis, kad galvoji, ką šneki, požymis, kad tau ne vistiek, požymis, kad pašnekovui skiri dėmesį ir nededi ant jo skersą.

Kalbos sudėtingumas ir kreipinių hierarchija yra brandžios civilizacijos ženklas: kaip kokioje italų kalboje, kur “tu”, “lei” ir “voi” reikia pajusti. Visuomenės, kurios skiria “tu” nuo “jūs” taip daro todėl, kad jose yra tvarka ir sistema. Tujinimas visų aplink yra ten, kur banda, galvijai ir balta mišrainė. Nėra ko didžiuotis bukumu ar išsilavinimo stoka, nesupratimu ar blogu skoniu. Jūs tiesiog evoliucijoje žemiau plintuso, civilizacija jus apėjo, turbūt ir ugnį skeliat titnagu.

Čia kaip taisyklinga rašyba, su kableliais, taškais, didžiosiomis raidėmis, tarpais, brūkšniais: išsiauklėjimo, išsilavinimo, klasės požymis. Kažkada Delyje protinau vargšus indus, atėjusius į biurą samdytis - visi universitetus baigę, bet daugelis rašo angliškai klaikiai, be didžiųjų, mažųjų ir skyrybos ženklų (“O tai koks skirtumas, gi visi supranta”) - sakau, kitą kartą kai kur nors samdysitės, kreipkite į tai dėmesį, o dabar aš jūsų pareiškimo net neatsiversiu vien dėl laiško pirmos eilutės “hi there”. Sako, argi tai svarbu? Sakau, nu pažiūrim. Žinai, kodėl tu man rašai pareiškimą, o ne aš tau? Nes aš visada sakinius pradedu iš didžiosios ir taškus dėlioju jų gale.

Principe mano šuniukas, kuris moka duot “labas” ir sėdėt, yra geriau išauklėtas, nei tie adaptai ir socialiniai pitekantropai, kurie nesupranta, kad kreiptis į nepažįstamą “tu” yra kaip lipti su batais ant klozeto, užuot sėdus ant jo.
Tad, ,,gerbiamieji", jei yra nors lašas proto ir galimybė jį panaudoti pagal paskirtį, gal pradėkite nuo žmonių anketų skaitymo, savęs objektyvaus įvertinimo ir mandagaus tono sklandžia, suprantama ir gramatine kalba. Gal tada ir pažinčių rezultatai bus kitokie.
peržiūrėti
2019/06/25 12:26
Sveiki - "Labai gera pora" - mes kažkada rašėmės ir mūsų patikslinimas buvo - sociumo dalys čia ir bendroje aplinkoje turi tą pačią proporciją, taip , kad viskas gera...:). Jūs šaunuoliai.
...